19 września 2011

Będzie się działo

W najbliższych dniach w Poznaniu nastąpi istna eko ofensywa. W piątek 23 września o godzinie 16 swoje otwarcie będzie miała nowa wegańska knajpa KWADRAT vegan bistro & cafe.

Knajpka mieści się przy ulicy Woźnej 17 w Poznaniu. Cieszę się bardzo, że powstaje nowe tego typu miejsce, chętnie zjem czasem gdzieś indziej niż w Green Way'u :) Strona internetowa lokalu chyba jeszcze nie działa, więc wszystkiego dowiem się dopiero na otwarciu. Zapowiada się jednak bardzo ciekawie.

W weekend 23-25 września w centrum handlowym Poznań Plaza na klientów będą czekały eko promocje. Za zakup za co najmniej 50 zł będzie można dostać perlator. Jest to rodzaj wylewki, końcówki kranu zwiększający optycznie strumień wody poprzez znaczne jej napowietrzenie. Perlator potrafi oszczędzić od 15% do 60% wody. Dodatkowo w niektórych sklepach będzie można dostać zniżki za proekologiczne zachowania.Już od dwóch tygodni w Poznaniu działa Zielony Bazar. W każdą sobotę na Placu Bernardyńskim można kupić warzywa i owoce pochodzące z upraw ekologicznych, świeże ryby, mięso, tradycyjne pieczywo i wiele innych. Zielony Bazar to także bardzo ciekawe wykłady m.in. o odchudzaniu, zdrowym gotowaniu, żywności genetycznie modyfikowanej czy o wyższości produktów eko nad tymi tradycyjnymi. Niestety do tej pory nie udało mi się tam trafić, mam nadzieję, że w tą sobotę już mnie tam nie zabraknie. Bardzo się cieszę, że takie miejsce powstało, bardzo mi brakowało czegoś takiego w Poznaniu. Szkoda tylko, że bazar czynny jest raz w tygodniu.


Jak widać sporo się dzieję, cieszę się, że ekologia jest coraz bardziej popularna. Dziś nawet moje koty są proekologiczne. Porzuciły wszystkie myszki i piłeczki Made in China na rzecz orzechów i kasztanów :)
Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search