27 listopada 2011

Mój pierwszy raz- Amarantuski sezamowe

O firmie Dobra Kaloria, wspominałam już przy okazji chrupiącej gryki z melasą i migdałami.  Tym razem spróbowałam ciasteczek z amarantusem i sezamem.
Opis producenta:
"Ciastka, nie ciastka?
  Amarantuski
  -bez tłuszczu
  -bez cukru
  -bez jajek
  -bez mąki
  a pyszne i chrupiące!


Kształtem przypominają złote talarki z kokosem, orzechami bądź sezamem. Wyprodukowane z najbardziej wartościowego zboża XXI wieku - amarantusa, który w połączeniu z melasą jest wspaniałym źródłem żelaza. Amarantuski uzupełniają również Twoje dzienne zapotrzebowanie na nienasycone kwasy tłuszczowe oraz makroelementy. Doskonałe jako dodatek do kawy lub herbaty. 

Amarantuski produkowane są w trzech rodzajach: kokosowe, orzechowe i sezamowe."

Skład: melasa, ziarno amarantusa ekspandowane, sezam. 

W końcu znalazłam ciastka nie słodzone cukrem, słodzikami, bez polepszaczy i innych niepotrzebnych składników. W końcu znalazłam też ciastka, które nie są dla mnie za słodkie. Są za to pożywne, chrupiące, dość twarde, dlatego najlepiej smakują maczane w gorącej herbacie. Kilka ciastek szybko zaspokaja mały głód, warto zabrać je do szkoły lub pracy jako drugie śniadanie. Ze względu na prosty skład, brak zawartości mleka, jajek i tłuszczu doskonale nadają się dla alergików i osób na diecie, które mają ochotę na coś słodkiego.

2 komentarze:

  1. ooo..ciastko bez typowego składu ciastka:) Ciekawe jak smakują.. :) Przypominają chociaż odrobinę smakiem moje ulubione "sezamki"? :)
    Poszukam ich na allegro,może znajdę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jem często na śniadanie:) na wiele godzin zaspokajają głód u mnie:)

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search