Slow Life & Garden | Zielona wśród ludzi

18 grudnia 2011

Slow Life & Garden

Kilka dni temu dostałam wiadomość od pani z redakcji magazynu Slow Life & Garden z prośbą o poinformowanie moich czytelników o nowym magazynie na rynku. Wahałam się czy ulec tej prośbie, nie mam w zwyczaju polecać czegoś, czego nie znam. Weszłam jednak na stronę gazety, przeczytałam dwa artykuły z pierwszego numeru, które były dostępne bezpłatnie. Sama idea pisma oraz spis treści pierwszego wydania zaintrygowały mnie do tego stopnia, że zdecydowałam się kupić wersję papierową. W salonie prasowym znalazłam ostatni egzemplarz pierwszego Slow Life & Garden, dorzuciłam do niego jeszcze najnowszy numer e!stilo oraz Vege (jestem niereformowalną gazetoholiczką). Pierwszy artykuł przeczytałam jeszcze w tramwaju. W domu zaparzyłam sobie dzbanek zielonej, jaśminowej herbaty, rozłożyłam się wygodnie na kanapie (jak Slow Life to po całości :D ), z głośników leciała Nneka na przemian z nową płytą Florence and the Mashine (słyszeliście już "Only for the night"? uwielbiam tą piosenkę) i oddałam się w całości lekturze. I już teraz wiem, że z czystym sumieniem mogę polecić Wam Slow Life & Garden. Magazyn ma ponad 100 stron, wszystkie wypełnione ciekawą treścią. Dzięki gazecie w końcu znalazłam sklep, gdzie można kupić sadzonki jagody goji (http://www.mocowoc.pl).

Pierwszego numeru możecie już nie znaleźć w sprzedaży, ale lada dzień dostępny będzie drugi, w którym będzie m.in o żywieniu dzieci i zdrowych słodyczach. Będzie można przeczytać również wywiad z Gillian McKeith. Uważnie rozglądajcie się po swoich kioskach, tego nie można przegapić.

Info od wydawcy: "W listopadzie ukazał się pierwszy numer nowego, lifestylowego dwumiesięcznika zatytułowanego Slow life & garden. Pismo ma profil społeczno-ekologiczny i zaiwiera wiele ciekawych działów poświęconych zdrowiu, kuchni, uprawom, podróżom, dzieciom, itp. Skierowany jest do wszystkich świadomych czytelników, którym nie jest obca idea życia w tempie slow. Kolejne wydanie już w przyszłym tygodniu.  
Magazyn przeznaczony jest dla świadomych i krytycznych czytelników, stawiających zdrowe życie na szczycie swoich priorytetów. Tytuł nawiązuje do idei ruchu slow life, polegającej na harmonijnym funkcjonowaniu 
w świecie. Slow life opiera się na pięciu zasadach: zwolnij, pielęgnuj relacje z ludźmi, rozwijaj duchowość, żyj świadomie i określ swoje priorytety. Misją pisma jest prezentowanie przesłania slow w nowoczesny, merytoryczny sposób, m. in poprzez współpracę z autorytetami i specjalistami, którzy także propagują ten styl życia. "
Tak brzmiało moje powolne popołudnie:

 1. Idea jest fajna, ale jakoś nie potrafię się przekonać do pomysłu KUPOWANIA czegokolwiek, co wiąże się ze świadomą konsumpcją...

  OdpowiedzUsuń
 2. Też uważam, że konsumpcjonizm, spędzanie każdego weekendu w centrum handlowym i kupowanie wszystkiego co jest akurat modne nie jest fajne. Sama staram w sobie hamować niektóre zachcianki. Ale lubię sobie czasem przeczytać jakąś gazetę lub książkę. Tak dla odmóżdżenia, relaksu i żeby choć na chwilę odkleić oczy od komputera. A jak w tej gazecie znajduje jeszcze jakieś cenne dla mnie informacje (które pewnie znalazłabym też w internecie, ale to wymaga wgapiania się w ekran), to tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiepska gazeta, nieciekawa merytorycznie. Ja osobiście nie polecam, szkoda kasy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna gazeta!!!!

  OdpowiedzUsuń

Start typing and press Enter to search