26 kwietnia 2012

Widelce ponad noże

Widelce ponad noże to kolejny film o diecie wegańskiej. Film dla nieprzekonanych. Jest inny niż wszystkie, które do tej pory widziałam. Nie pokazuje cierpienia zwierząt, kurzych ferm, ubojni. Pokazuje cierpienie ludzi. Ludzi chorych z przejedzenia. Oraz ich drogę do zdrowia. Właśnie poprzez zmianę diety. Bohaterami są na zmianę lekarze i ich pacjenci. Największe wrażenie zrobiła na mnie występująca w filmie 70-cio letnia biegaczka, która po amputacji piersi, zamiast poddać się chemio i radioterapii, przeszła na weganizm i zaczęła treningi do triatlonu. Pokonała raka i nadal trenuje. 

W filmie ukazane zostały wyniki długoletnich badań dotyczących wpływu diety na nasze zdrowie. Badania prowadzone były zarówno na chorej populacji amerykanów oraz na zdrowych chińczykach i filipińczykach. Dwóch niezależnych lekarzy, po przeprowadzeniu niezależnych badań doszło do tego samego wniosku. Odpowiednia dieta może uchronić nas przed chorobami serca, nowotworami, reumatyzmem i cukrzycą. Wiele informacji zawartych w tym filmie usłyszałam wcześniej podczas wykładu mgr Małgorzaty Desmond, który dotyczył właśnie zapobiegania chorobom cywilizacyjnym i leczenia dietą. Naprawdę polecam Wam ten film, jest chyba najbardziej wartościowym filmem dokumentalnym jaki widziałam.

 Film jest ekranizacją książki Forks Over Knives: The Plant-Based Way to Health.


8 komentarzy:

 1. Jestem świeżo po obejrzeniu tego filmu. Jestem wstrząśnięta. Produkty odzwierzęce odstawiłam natychmiast. Uważam, że to pozycja obowiązkowa, a wszystkim, którzy popularyzują ten obraz wielkie brawo i wielkie dzięki:)
  Warto też wiedzieć, że jest także książka, o której mowa w filmie. W Polsce pt. T.COLIN CAMPBELL, THOMAS M.CAMPBELL II
  NOWOCZESNE ZASADY ODŻYWIANIA. PRZEŁOMOWE BADANIE WPŁYWU ŻYWIENIA NA ZDROWIE

  gorąco polecam
  Dorota

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie to można obejrzeć?? jest całość na YT?

  OdpowiedzUsuń
 3. na chomikuj jest wprawdzie film o tym tytule, ale to nie jest ten film o ktorym mowa. Tutaj nie ma mowy o Prezydencie Clintonie. Ktos chyba specjalnie tak zrobil aby prawdziwego gilmu nie mozna bylo znalezc w necie. Po niemiecku znajdziecie trailer na youtube "Gabel statt Skalpell"

  OdpowiedzUsuń
 4. Szukajcie na cda. Jest tam pełna wersja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Aktualnie film jest na netflix

  OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search