19 września 2012

Znalezione w sieci: WIEMY CO JEMY

W nowym cyklu Znalezione w sieci chciałabym pokazać Wam wirtualne miejsca, do których często zaglądam i które są dla mnie cennym źródłem wiedzy i informacji.

Na pierwszy ogień idzie fundacja WIEMY CO JEMY.


Współzałożycielką fundacji jest Pani Małgorzata Desmond, specjalista medycyny żywienia i dietetyk. Celem Fundacji jest promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności zasad prawidłowego odżywiania jako źródła prewencji i wspomagania leczenia chorób zgodnie z "evidence based medicine" (medycyna oparta na dowodach naukowych) i w efekcie zmniejszanie społecznych kosztów opieki zdrowotnej.
Za fundacją stoi solidna rada naukowa, która czuwa nad rzetelnością publikowanych przez fundację informacji. I za to właśnie bardzo cenię profil WIEMY CO JEMY. Znajdziecie tam wiedzę popartą prawdziwymi badaniami naukowymi, a nie tylko przesądy i przypuszczenia. Co jakiś czas na profilu pojawiają się również przepisy na zdrowe obiady, desery i kolacje. Do końca września trwa też konkurs w którym można wygrać bardzo ciekawą książkę. Serdecznie polecam!

Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search