28 września 2013

Czy wiesz, że...

...papier do pieczenia beztłuszczowego pokryty jest warstwą silikonu? Jeśli nie chcesz, by substancja ta przenikała do twojego jadzenia, używaj papieru śniadaniowego spryskanego olejem roślinnym przeznaczonym do smażenia.

źródło: Julia Bator, Zamień chemię na jedzenie.

13 komentarzy:

 1. Nie rozumiem, to w takim razie mata silikonowa także nie jest odpowiednia do pieczenia z punktu widzenia przenikania silikonu do jedzenia? :P

  OdpowiedzUsuń
 2. a skąd wiadomo czy ten silikon przenika w ogóle do jedzenia? To, że jest pokryte nie oznacza chyba od razu, że przenika?
  A papier zwykły się nie spali?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No generalnie nie powinno się piec w silikonie. Wysoka temperatura może powodować wydzielanie szkodliwych substancji.

   Usuń
  2. Zamiast papieru do pieczenia można używać też papieru ryżowego (takiego do sajgonek) :D

   Usuń
  3. raczej papierem ryżowym nie wyłożę całej blaszki ;p
   a zwykły papier się nie pali?
   a co z tak polecanymi foremkami sylikonowymi?

   Usuń
  4. Silikonowe są raczej odradzane niż polecane. Ja też się kiedyś na nie skusiłam i teraz żałuję.

   Usuń
  5. Serio? Jeju. Masz gdzieś sprawdzoną informację na temat szkodliwości silikonu? Mam foremki silikonowe do muffin, matę, keksówkę itd. i szkoda byłoby przestać tego używać, bo jednak to jest niesamowicie wygodne. Zwłaszcza, że wszystkie mają atest odnośnie nadawania się do pieczenia w nich...

   Usuń
 3. Silikon to plastik, a ten jak wiadomo jest szkodliwy w kontakcie z żywnością, szczególnie w wysokich temperaturach.
  A to że mają atest...A co dziś znaczy atest? Każdy może go kupić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No co ty? Czy to znaczy, że wszystkie napoje w butelkach plastikowych są szkodliwe? Podaj literaturę naukową na ten temat.

   Usuń
  2. Anonimie radzę poszukać informacji o BPA, który występuję w bardzo wielu rodzajach plastiku (w tym niestety w większość butelek na napoje).

   Usuń
 4. Oczywiście, że wszystko w plastiku jest szkodliwe. Nawet woda. Ludzie, używajcie wyobraźni, otwórzcie oczy i mózgi? Jeśli czegoś Wam nie mówią tzw. naukowcy to nie dlatego, że tego nie ma, ale dlatego, że to jest nieopłacalne. Ale..... Wasze życie, wasza sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odradzam foremki silikonowe.Skusiłam się,ale to był błąd.Mąka żytnia weszła w reakcję z silikonem.Foremka jest niemożliwa do umycia.

  OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search