7 września 2013

Wpis sponsorowany: Groupon Starter na rzecz lokalnych społeczności!


Już chyba nikomu nie trzeba przedstawiać portalu Groupon, to chyba najpopularniejszy dostawca grupowych zakupów w naszym kraju. Zdarzyło mi się kilka razy skorzystać z tej formy płatności za usługi, od Grupona zaczęła się moja przygoda z jogą. Dlatego właśnie zgodziłam się opowiedzieć Wam o nowej inicjatywie kryjącej się pod nazwą Groupon Starter. Co to takiego?

Z dobrodziejstw nowego portalu mogą korzystać na razie mieszkańcy sześciu miast: Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Łodzi i Trójmiasta. Jakie to dobrodziejstwa? Po pierwsze inicjatywy! Każdy, kto ma pomysł, każdy, kto wie jak poprawić jakość życia mieszkańców podwórka, osiedla czy całego miasta, może zgłosić swoją inicjatywę poprzez formularz na stronie starter.groupon.pl. Z nadesłanych pomysłów wyłaniane są trzy najciekawsze (dla każdego miasta), które następnie poddane zostają głosowaniu internautów (właśnie teraz trwa takie głosowanie). W każdym mieście wyłoniony zostanie jeden zwycięzca, który na realizację swojego pomysłu otrzyma 10 000 zł. Warszawa ma na przykład szansę na plac do ćwiczeń kalistenicznych. Kraków ma szansę na ogród Małego Księcia lub zamykane szafki dla ćwiczących na krakowskich błoniach. W Poznaniu może powstać zielony dziedziniec lub huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci. Wystarczy wejść na stronę i zagłosować, by wesprzeć daną inicjatywę.


Na stronie starter.groupon.pl można też zgłaszać propozycje dotąd niedostępnych na Grouponie usług. Jeśli macie jakiś pomysł, zgłaszajcie. Pomysłodawca najciekawszej propozycji korzysta z niej na darmo:)

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez TNS, 82% ankietowanych (internautów) czerpie satysfakcję z grupowych działań. 79% twierdzi, że problemy lokalnych społeczności łatwiej rozwiązuje się razem. 70% osób twierdzi, że brakuje możliwości, przestrzeni i inicjatyw, w które ludziom łatwo byłoby się angażować. Not anymore! Już chyba prościej się nie da, dwa kliknięcia i możemy mieć wpływ na nasze najbliższe otoczenie. Zajrzyjcie na starter.groupon.pl, popatrzcie, zastanówcie się, przemyślcie. Ten portal to duża szansa dla Waszych przyszłych pomysłów!

Więcej o projekcie możecie przeczytać tu: starter.groupon.pl/about.html.

A tak przedstawia się harmonogram pierwszej edycji konkursu:
ETAP I: od 5 sierpnia do 1 września 2013 - przyjmowanie i akceptacja zgłaszanych projektów w części „Inicjatywa” oraz pomysłów na oferty lokalne w części „Oferta”.
ETAP II: od 3 września do 15 września 2013 - otwarte głosowanie nad wybranymi projektami i propozycjami ofert lokalnych.
ETAP III: od 23 września do 7 listopada 2013 - wyłonienie zwycięzców oraz realizacja zgłoszonych przez nich projektów.

Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search