19 lipca 2014

Chłodząca mgiełka do ciała

Upał za oknem daje się we znaki szczególnie w mieście. Zazdroszczę dziś wszystkim, którzy uciekli nad wodę. 19 lat swojego życia spędziłam na mazurach, w taką pogodę zazwyczaj nie wychodziłam z wody, dziś uwięziona w rozgrzanym Poznaniu cierpię podwójnie. Ratuję się owocowymi sorbetami, zimnymi prysznicami i od dziś chłodzącą mgiełką, której recepturę wymyśliłam rozpływając się dziś w rozgrzanym tramwaju.

Swoją mgiełkę starłam się maksymalnie wzbogacić w substancje nawilżające. W taką pogodę odmawiam stosowania jakichkolwiek balsamów, niestety skóra podrażniona częstą depilacją domaga się o swoje. Ta mgiełka jest idealnym rozwiązaniem, wchłania się bowiem błyskawicznie i nawilża całkiem porządnie. Jeśli nie macie w domu półproduktów kosmetycznych, podstawowy skład mgiełki na pewno również się sprawdzi.


SKŁADNIKI:
100 ml naparu z mięty
20 kropel ulubionego oleju
(u mnie olej z nasion marchwi i z orzechów laskowych)
10 kropel gliceryny (do kupienia w aptece)

opcjonalnie:
20 kropel żelu hialuronowego
10 kropel d-pantelonu
5 kropel olejku eterycznego z mięty

Do butelki ze spryskiwaczem przelewamy schłodzony napar z mięty, uzupełniamy go wybranymi substancjami pielęgnacyjnym. Mgiełkę rozpylamy na ciało i wsmarowujemy w skórę, wstrząsamy przed użyciem.  

Mgiełkę przechowujemy w lodówce, jeśli chcecie jej użyć zaraz po przygotowaniu, włóżcie ją na 5 minut do zamrażalnika. Uczycie chłodzenia gwarantowane :DPrześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search