9 października 2014

Adoptuj pszczołę!


  
Ruszyła druga edycja akcji Adoptuj pszczołę. Po zakończeniu pierwszej edycji Greenpeace postawił w 16 miastach Polski 100 hoteli dla pszczół. W tym roku chce stworzyć 12 ogrodów społecznych przyjaznych mieszkańcom i owadom zapylającym. Czym są ogrody społeczne?

Społeczny ogród miejski to kawałek ziemi w mieście (zwykle na terenie publicznym - np. fragment szkolnego ogródka, miejskiego parku czy teren wokół bloku mieszkalnego), na którym grupa ludzi sadzi i uprawia warzywa, owoce oraz inne rośliny. Ważne jest, że do takiego ogrodu może przyjść każdy – pomóc w uprawie, popatrzeć, skorzystać z plonów, wymienić się informacjami, nasionami czy sadzonkami. W takim ogrodzie pracujemy wspólnie z naszymi znajomymi i sąsiadami, aby razem się nim cieszyć. Ogród społeczny to ogród otwarty na różne aktywności, na współpracę z lokalnymi szkołami czy przedszkolami. To wreszcie miejsce spotkania osób, które myślą podobnie, chcą budować lepsze, zdrowsze, bardziej zielone miasta dla ludzi i pszczół. [...] Oczywiście miejskie ogrody służą nie tylko ludziom. Dla pszczół i innych owadów zapylających to miejsce schronienia oraz pożywienia.Całym sercem popieram tworzenie nowych terenów zielonych w miastach, miejskie ogrodnictwo i ogrody przyjazne zapylaczom. Te bardzo pożyteczne owady mają się coraz gorzej, a bez nich uprawa naszego jedzenia stanie się bardzo trudna. Dlatego właśnie zdecydowałam się wspomóc akcję i adoptowałam kilka pszczół. Trzymam kciuki, żeby przez 40 dni jakie pozostały do końca akcji, udało się zebrać fundusze na 12 ogrodów (na jeden już się udało!).

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o akcji lub również wspomóc budowę ogrodów, zajrzyjcie na stronę adoptujpszczole.pl.


3 komentarze:

 1. Kompletnie nie miałam pojęcia o tej akcji !

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie dzięki, że się zaangazowałaś! Oby wieść o Adoptuj Pszczołę poszybowała w świat :)))))
  W roju siła!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna sprawa! Ja zaadoptowałam króliczka, ale co tam pszczółkę też przygarnę, chociaż potwornie się ich boję:P

  OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search