5 lutego 2015

Czy wiesz, że...zużycie tuszu i papieru w Twojej drukarce zależy od wybranego fontu?

Wybór fontu ma znaczenie! W zależności od tego, jaki krój wybierzemy do druku, możemy zmarnować lub zaoszczędzić tusz i papier. Jak wykazały badania najwięcej tuszu zużywają takie popularne fonty jak Arial czy Tahoma. Największe oszczędności w tuszu daje użycie Century Gothic. Niestety ta ostatnia zużywa duże ilości papieru. Biorąc pod uwagę oszczędności zarówno tuszu jak i papieru najlepiej prezentuje się Times New Roman, który dodatkowo dzięki temu, że jest fontem szeryfowym zapewnia naszym oczom komfort czytania długich tekstów.

W tej analizie wytypowano dwie inne najbardziej oszczędne fonty (MS PGothic i MS UI Gothic), niestety nie wspierają one polskich znaków, a poza tym kerning jest fatalny. 


P.S. Font, nie czcionka!


P.S. 2 Trwa głosowanie na Bloga Roku. Jeśli lubicie tu zaglądać, będę wdzięczna za wasze głosy. Aby zagłosować na Zieloną wśród ludzi należy wysłać sms o treści B11149 na numer 7122. Koszt wysłania smsa to 1,23 zł, dochód z smsów zostanie przekazany fundacji Dzieci Niczyje. Z każdego numeru można wysłać jeden głos na danego bloga. Głosowanie trwa do 10 lutego. Z góry dziękuję za każdego jednego smsa!


Podziel się


1 komentarz:

  1. A ja najczęściej do wydruków używam właśnie Times New Roman, bo przy np. rozmiarze 12 zawsze zajmuje mniej miejsca na kartce niż inni konkurenci ;) Widzę, że nie tylko ja zwróciłam uwagę na jego "wydajność".

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search