4 października 2015

Słodkie życie bez cukru. Ostatni moment by dołączyć do akcji!

Jeszcze przez 10 godzin na portalu Wspieram.to można wesprzeć akcję Słodkie życie bez cukruktórej zostałam partonem medialnym. Minimalna kwota niezbędna do zorganizowania Tygodnia bez cukru już została zebrana, ale mimo to zachęcam do przyłączenia się do akcji. 

Organizatorzy mają szczytny cel, chcą przybliżyć szerszej publiczności znaczenie hasła Cukier to biała śmierć. Jak chcą to zrobić?

1) przekażą szerokiej opinii publicznej (rodzicom, sportowcom, seniorom) wiedzę o tym, jak niebezpieczny jest cukier, zwłaszcza ten dodany (ukryty) oraz jak łatwo się od niego uzależnić - chodzi o sacharozę, wyizolowaną fruktozę, syrop glukozowo-fruktozowy, jak również inne sztuczne i szkodliwe słodziki; 
2) pokażą, że można prowadzić słodkie i ZDROWE życie bez cukru - metodą małych kroków, stopniowej eliminacji cukru z diety i zmiany nawyków za pomocą wygodnych w użyciu narzędzi, takich jak 'dayplanner', 'porcjomat', 'e-booki'; 
3) będą promować węglowodany złożone: naturalne i nieprzetworzone w postaci owoców, warzyw, nasion, orzechów, owoców suszonych.

Wszystko to stanie się podczas Tygodnia bez cukru, który odbędzie się w dniach 10-17.10.2015.Dołączając do akcji jeszcze dziś, możecie zyskać tańsze wejściówki na wykłady specjalistów, ebooki ze słodkimi, ale bezcukrowymi przepisami, będzie mogli też dołączyć do zamkniętej grupy wsparcia dla rzucających cukier. Każdy, kto kiedyś próbował cukrowego detoxu wie jakie to trudne, taka pomoc jest więc bardzo cenna. Po więcej informacji o akcji odsyłam na strony organizatorów.

Zbiórka funduszy na portalu Wspieram.to: wspieram.to/projekt/5310/sodki-tydzien-bez-cukru
Strona www organizatorów akcji: slodkiezyciebezcukru.pl
Fanpage na facebooku: facebook.com/slodkiezyciebezcukru


P.S. Może zainteresuje Was również mój post na temat rzucania cukru i te ciastka dla rzucających cukier.

2 komentarze:

  1. Popieram! Ja osobiscie rzucilam juz dawno cukier w postaci cukru w cukierniczce. Herbaty nie slodze odkad pamietam a kawy tez juz jakis czas. Od tej pory jem mniej slodyczy bo wydaja mi sie za slodkie! Kilogramowa paczke cukru mam juz od dwoch lat i nie moge jej skonczyc. Jednak o ile zwyklego cukru mozna unikac tak ten ukryty wciaz stanowi spory problem.
    Pozdrawiam
    Agnieszka

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnie czasy to promocja walki z cukrem, niestety to mało, bo nikt nie naucza rodziców. Dlatego zdrowa dieta i zbilansowana jest ważna dla całej rodziny.

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search