21 listopada 2015

Pola - aplikacja która pomoże kupować polskie produkty


Jeżeli chcecie wpierać polską gospodarkę kupują wyroby polskich producentów, przyda Wam się aplikacja Pola, która na podstawie zeskanowanego kodu kreskowego pomoże zidentyfikować rodzimych producentów (np. Polskie Młyny) i tych, którzy się za takich tylko podają (np. Gdańskie Młyny). Oczywiście warto kupować u tych pierwszych i Pola pomoże ich znaleźć.

Po zeskanowaniu kodu kreskowego produktu (przydają się dobre warunki oświetleniowe), na ekranie telefonu zobaczymy: nazwę i właściciela formy, liczbę zdobytych przez firmę punktów (najlepiej szukać producentów, którzy dostają 100 punktów) oraz informacje czy firma produkuje w Polsce, prowadzi badania i rozwój w Polsce, jest zarejestrowana w naszym kraju i tym samym płaci tu podatki oraz czy jest częścią zagranicznego koncernu. Więcej o algorytmie działania aplikacji przeczytamy na stronie twórców:

Każdemu producentowi Pola przypisuje od 0 do 100 punktów. Pierwsze 35 punktów przyznaje proporcjonalnie do udziału polskiego kapitału w konkretnym przedsiębiorstwie. Dalsze 10 punktów otrzymuje ta firma, która jest zarejstrowana w Polsce, a kolejne 30, o ile produkuje w naszym kraju. Dalsze 15 punktów zależy od tego, czy zatrudnia w naszym kraju w obszarze badań i rozwoju. Wreszcie ostatnie 10 punktów otrzymują firmy, które nie są częścią zagranicznych koncernów.

Pola jeszcze nie zna wszystkich dostępnych na rynku produktów, jeśli traficie na taki, którego aplikacja nie ma w bazie, warto wysłać zdjęcie do twórców Poli i tym samym pomóc w jej rozwoju.

Aplikacja dostępna jest na razie  na platformę iOS i Android. Jak zapewniają twórcy, wersja na Windowsa jest w fazie przygotowań.Firma BioPlanet dostała od Poli tylko 55 punktów. Jednak nie ma się co dziwić, większości produktów które sprzedaje nie da się wyprodukować w Polsce
Podziel się


3 komentarze:

 1. Czego to ludzie nie wymyślą :) ale tak na poważnie, to świetna sprawa, może na pewno pomóc w świadomym kupowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O coś przydatnego dla mnie! założyłam, że w przyszłym roku będę kupować tylko lokalne to na pewno się przyda, dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajne postanowienie:) I patriotyczne przy okazji :)

   Usuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search