7 lipca 2016

INSPIRACJE: Zielone aranżacje salonu

Rok po przeprowadzce nasze mieszkanie wciąż jest dalekie od ideału. Nasze przed zakupowe założenie było takie, że każde z pomieszczeń gruntownie będziemy remontować z czasem. Jak się zapewne domyślacie, niewiele nam z tego wyszło. Bardzo trudno zabrać się do pracy będąc już rozpakowanym i zadomowionym. Generalnie nie jest źle, do wielu rzeczy zdążyliśmy się też przyzwyczaić. Ostatnio jednak zapragnęłam trochę przytulniej zorganizować przestrzeń w której żyjemy. Jako, że w tym roku przyświeca nam zasada bardziej być niż mieć i fundusze przeznaczone na nową kanapę wydamy na wakacyjny wyjazd, zmiany tez zajść muszą niskim kosztem. Pierwsze co mi przyszło do głowy to rośliny. Odpowiednio zaaranżowane dodają wnętrzom wiele uroku. Zaczęłam już gromadzić co ciekawsze odmiany, mam już pieniążka (pilea peperomioides), eukaliptusa, jaśmin, dwie zanokcice i kilka innych roślin.

Jednak w naszym przypadku aranżacja salonu przy pomocy kwiatów nie jest prostym zadaniem, nasze dwa koty bardzo interesują się wszystkim co zielone. Zainteresowanie to objawia się najczęściej gryzieniem, deptaniem i zrzucaniem doniczek z parapetu. Mimo  regularnego dostarczania kociej trawy i  kocimiętki, wszystkie kwiaty doniczkowe musimy upychać po regałach, parapet w połowie też należy do kotów. Duże donice stojące na podłodze to też nie jest dobry pomysł, bo mogą czasem  posłużyć za kuwetę. Postanowiłam więc rozejrzeć się za inspiracjami na nietypowe roślinne aranżacje.

Oto co znalazłam:
moss design: styl Nowoczesny, w kategorii Salon zaprojektowany przez rstudio
PROJEKT: moss design
źródło
Rośliny zamiast żyrandola? Why not! Niewątpliwie jest to duża ozdoba dla wnętrza, no i koty nie mają szans doskoczyć tam nawet z najwyższego regału. Wilk syty i owca całaJKwietnik od SOME HOME DESIGN, makrama od FOREST LOVERS, kwietniki od URBAN OUTFITTERS
Pewnym rozwinięciem poprzedniego pomysłu są makramy i wszelkie inne kwietniki zwisające z sufitu, choć te widziałbym raczej przy oknie.
P.S. podobno wyplatanie makram uspokaja tak samo jak modne ostatnio kolorowankiJKwietnik rozporowy to też bardzo fajne rozwiązanie. Na dolnych półeczkach mogłyby stać rośliny dla kotów, wyżej już moi ulubieńcy. To rozwiązanie chyba najłatwiej byłoby zastosować w naszym salonie.

Kwietnik rozporowy od MK-Max, roślinne obrazy 


Rośliny zamiast obrazów? Jestem na tak! To rozwiązanie też jest niskobudżetowe, wymaga tylko kilku słodkich uśmiechów w stronę niemęża, żeby wywiercił mi dziury w  ścianieJ

Spójrzcie na ten niesamowity widok z okna. Jest milion razy lepszy niż fototapeta! Niestety w naszym mieszkaniu taki efekt jest absolutnie nierealny, ale jeśli kiedykolwiek wybudujemy dom, to chętnie zobaczyłabym takie rozwiązanie w salonie.

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG: styl Egzotyczny, w kategorii Salon zaprojektowany przez OneByNine
RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG
źródło 


Któreś z tych rozwiązań przypadło Wam do gustu? A może dodalibyście coś do tej listy?

Podziel się


Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search