13 listopada 2017

Czas na zakaz hodowli zwierząt na futra w Polsce!

źródło: otwarteklatki.pl
Czy wiecie, że Polska jest drugim w Europie i trzecim na świecie producentem futer? Nie jest to niestety powód do dumy. Hodowla zwierząt na futra w naszym kraju bardzo często odbywa się kosztem środowiska, ludzi mieszkających w pobliżu ferm, pracowników ferm oraz oczywiście zwierząt, które traktowane są tam w karygodny sposób. Skąd to wiem? Na przykład z raportu Fundacji Viva oraz materiałów wideo opublikowanych przez Otwarte Klatki, które od lat walczą o zamknięcie ferm w Polsce.

Na szczęście jest szansa, żeby pozbyć się niechlubnego tytułu futrzarskiego potentata. W sejmie trwają prace nad ustawą, która zakazuje chowu zwierząt na futra. Prace te na pewno nie będą przebiegały bez zakłóceń, lobby futrzarskie jest w naszym kraju bardzo silne i już teraz wtrąca swoje okrutne trzy grosze. Dlatego zachęcam Was, do zabrania głosu w tej sprawie i wyrażeniu swojego poparcia dla ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra. 

Jak to zrobić?
1. Na stronie otwarteklatki.pl oraz cenafutra.info możecie podpisać petycję o projekt nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt zakazujący hodowli psowatych na futro.

2. Możecie też wysłać maila do posłów, którzy nie poparli jeszcze ustawy. Gotową treść i listę adresów znajdziecie TU.

3. Możecie wesprzeć Otwarte Klatki w opłaceniu ogólnopolskiej kampanii pokazującej okrutną cenę futra, która ma szanse dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców.

4. Piszcie o sprawie na swoich blogach, facebookowych tablicach, mailach do znajomych i rodziny. Im więcej osób dowie się o akcji tym większa szansa, że uratujemy miliony zwierząt zabijanych co roku na fermach.


Poniżej znajdziecie kilka artykułów które szerzej opisują temat. Specjalnie wybrałam różne źródła by każdy, niezależnie od tego z jaką, prawą czy lewą polityczną stroną sympatyzuje wybrał coś dla siebie.

Jak prawicę na futro przerobić - niezalezna.pl

Bliski koniec futrobiznesu? Jarosław Kaczyński podpisał się pod projektem ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra - wpolityce.pl

Koniec hodowli zwierząt na futra? Jarosław Kaczyński daje zielone światło dla zakazu dla ferm - wyborcza.pl

Liczę na Wasze głosy w tej sprawie!

Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search