5 grudnia 2017

Sosnowa sól do kąpieli dla wiecznie zakatarzonych


Dziś mam dla Was bardzo prostą recepturę na sól do kąpieli dla wiecznie zakatarzonych, idealną jako gwiazdkowy prezent dla wszystkich zmarzluchów, którzy lubią od czasu do czasu wygrzać się w wannie. I dla wszystkich miłośników lasu też.

Olejki eteryczne zawarte w sośnie pomagają oczyszczać górne drogi oddechowe i przynoszą ulgę w katarze. W połączeniu z parą wodną unoszącą się znad ciepłej wanny odetkają każdy zapchany nos. Sosna działa też delikatnie wykrztuśnie, z młodych pąków można zrobić herbatkę lub syrop.

Sól nieprzetworzona zawiera oprócz NaCl jeszcze całą masę minerałów cennych dla naszego zdrowia. Ciepła kąpiel z dodatkiem soli działa odprężająco na mięśnie, łagodzi niektóre dolegliwości skórne, pomaga walczyć z cellulitem i generalnie oczyszczać organizm z toksyn.

Zarówno sól, jak i sosna zastosowane w kąpieli poprawiają jakość snu.

Do jej przygotowania potrzebujecie tylko:
1. Ładnego słoiczka
2. Gruboziarnistej soli himalajskiej lub innej nieprzetworzonej
3. Pączków sosny (do kupienia np. TU lub TU)
4. Olejku eterycznego z sosny

Do wyparzonego słoiczka nasyp do 3/4 wysokości gruboziarnistą sól, dodaj do niej kilka kropel olejku eterycznego z sosny, następnie dopełnij słoik młodymi pączkami. Słoik zakręć, by olejek nie wietrzał. Sól przechowuj w suchym miejscu.

Sól stosuj jako środek wspomagający leczenie kataru lub jako mieszankę relaksacyjną.


Jeśli chcecie przygotować podobne, naturalne świąteczne prezenty dla swoich bliskich, zapraszam na najbliższe warsztaty w Poznaniu. Szczegóły znajdziecie TUNa warsztatach często zadaję uczestniczkom pytanie, czy wiedzą dlaczego kąpiel w sztucznie aromatyzowanej i barwionej soli z drogerii nie ma sensu. A Wy wiecie? Jestem bardzo ciekawa:)


Inne pomysły na gwiazdkowe prezenty:


2 komentarze:

  1. uwielbiam robić włąsne sole do kąpieli, szczególnie na prezent. Takiej sosnowej jeszcze nigdy nie próbowałam...Na prezenty lubię robić sole ziołowe, niestety u mnie w domu trochę takie odpadają, poneważ byle śmieć potrafi zapchać odpływ wanny;(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A próbowałaś wsypać sól do lnianego woreczka i w takiej formie wrzucać do wanny? Może to rozwiąże problem.

      Usuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search